blog

Wystawa malarstwa JOANNY SIERKO-FILIPOWSKIEJ, DAGMA ART, Katowice, 3.10.2019 r.

Byliśmy na wspaniałej wystawie zaprzyjażnionej artystki - JOANNY SIERKO-FILIPOWSKIEJ. Jesteśmy niezmiennie pod wrażeniem jej obrazów - kobiecych, wyrafinowanych ale też pełnych siły i wyrazu. Doskonały warsztat i precyzja, a także dopracowanie obrazu w najmniejszym szczególe - za to szczególnie cenimy to malarstwo.  Oprawę wszystkich obrazów Joanny Sierko-Filipowskiej wykonała nasza Pracownia Oprawy Obrazów ALMAT ART. Obrazy Joanny Sierko-Filipowskiej są dostępne w naszej Galerii - tutaj.

label
remove_red_eye 2495 odsłony

.... Maestro Leszek Żegalski i portret Dariusza Hrybika na znaku drogowym!

Maestro Leszek Żegalski ciągle prowokuje! Brakuje nam jeszcze słupka na ten znak drogowy :)

label
comment 0 komentarze
remove_red_eye 2624 odsłony

Wystawa Magical Dreams V - Szczyrk, wrzesień 2019.

Ponieważ oprawiamy obrazy najlepszych artystów - każda rama jest starannie przez nas dobierana. Bierzemy pod uwagę m.in. kolorystykę obrazu, jego format a także tematykę. Końcowy efekt  jest często miłym zaskoczeniem dla samego artysty! Obrazy ze zdjęć możecie zobaczyć na wystawie MAGICAL DREAMS V w Bator Art Gallery w Szczyrku. Artyści, których obrazy oprawiliśmy, to: Karol Bąk, Adam Widełka, Marcin Kołpanowicz, Krzysztof Wiśniewski, Jacek Lipowczan, Jarosław Jaśnikowski, Łukasz Prządka, Tomasz Alen Kopera.

label
comment 0 komentarze
remove_red_eye 2589 odsłony

Artysta malarz KAROL BĄK naszym gościem!

Współpraca często przeradza się w dobrą znajomość i przyjaźń. Wielu wybitnych artystów zaufało nam i ceni nasze długoletnie doświadczenie w oprawie obrazów. Jednym z nich jest KAROL BĄK - malarz ceniony za doskonały warsztat oraz dopracowanie obrazów. Artysta przez kilkanaście lat namalował kilkaset obrazów olejnych, które stanowią największą, ale nie jedyną część jego dorobku artystycznego - tworzył także grafiki, rysunki tuszem, pastelowe portrety, ołówkowe szkice, a także freski naścienne. Prace te różnią się nie tylko techniką, ale sposobem ich odbioru. Malarstwo olejne można uznać za jaśniejszą i pogodniejszą stronę artystycznej duszy, zaś rysunki i szkice to ciemniejszy i bardziej złowrogi aspekt twórczości.

label
comment 0 komentarze
remove_red_eye 2242 odsłony

Małgorzata i Adam Krużyccy - zaprzyjaźnieni kolekcjonerzy i pasjonaci sztuki.

Nasza Pracownia Oprawy Obrazów i Galeria Sztuki ALMAT ART jest często miejscem artystycznych spotkań. Nawiązują się tutaj znajomości i kontakty, które przeradzają się we współne działania i artystyczne projekty. Po raz kolejny mamy zaszczyt gościć MAŁGORZATĘ i ADAMA KRUŻYCKICH - miłośników sztuki, znanych z organizacji cyklu wystaw artystów z nurtu surrealizmu i realizmu magicznego "Metamorfozy", poświęconym pamięci Zdzisława Beksińskiego. Dzięki swojej pasji popularyzują malarstwo polskie XXI wieku. Obecnie przygotowują nowy projekt - cieszymy się, że możemy w nim uczestniczyć. A na zdjęciach z naszej Pracowni - państwo Krużyccy z artystą malarzem - JANEM STOKFISZEM DELARUE.

label
comment 0 komentarze
remove_red_eye 2302 odsłony

Artysta ADAM MARCZUKIEWICZ z Krakowa naszym gościem!

Cieszymy się bardzo, że artyści z Krakowa oprawiają u nas swoje obrazy! Jednym z nich jest ADAM MARCZUKIEWICZ - absolwent krakowskiej ASP. Urodzony w Olkuszu, od 1980 r. zamieszkał w Krakowie, gdzie studiował na Wydziale Grafiki ASP w Krakowie i trafił do pracowni prof. Zbysława Maciejewskiego, jednego z najwybitniejszych malarzy polskich, który potrafił rozniecić w swoich studentach wrażliwość i miłość do koloru. Studia u profesora Maciejewskiego miały olbrzymie znaczenie w twórczej drodze malarza. Częstymi tematami obrazów Adama były wrażenia z licznych podróży, plenerów i letnich wyjazdów na południe Europy. W 1994 r. w jego obrazach zagościły na stałe opuncje, które grają główną rolę i stały się punktem wyjścia dla kolejnych poszukiwań - dążących silnie do abstrakcji.

label
comment 0 komentarze
remove_red_eye 2094 odsłony